Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycy

ul. Przedrynek 2, 99-100 Łęczyca

2.Nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw świadczeń wychowawczych

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw świadczeń wychowawczych

  1. Nazwa i adres pracodawcy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycy,
                                                       99 – 100 Łęczyca, ul. Belwederska 69

  1. Stanowisko: referent – 1 etat

  1. Wymagania niezbędne:
  1. obywatelstwo polskie,
  2. pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,
  3. wykształcenie co najmniej średnie,
  4. co najmniej dwuletni udokumentowany staż pracy,
  5. nieposzlakowana opinia,
  6. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na oferowanym stanowisku,
  7. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  8. znajomość obsługi komputera w zakresie podstawowych programów pakietu Office,
  9. znajomość ustaw: o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, o świadczeniach rodzinnych, o pomocy osobom uprawnionym do alimentów,o pracownikach samorządowych, Kodeksu Postępowania Administracyjnego, o ochronie danych osobowych,
  10. znajomość podstaw merytorycznych działalności ośrodków pomocy społecznej  w zakresie niezbędnym do pracy na stanowisku (w tym podstawowych informacji z ustawy o pomocy społecznej , o samorządzie gminnym oraz o finansach publicznych).

  1. Wymagania dodatkowe:
  1. komunikatywność, wysoka kultura osobista,
  2. umiejętność stosowania i interpretacji przepisów prawa oraz analizy dokumentów,
  3. umiejętność organizowania pracy własnej oraz pracy w zespole,
  4.  odpowiedzialność, samodzielność, inicjatywa, rzetelność,
  5. znajomość obsługi urządzeń biurowych.

  1.  Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  1. prowadzenie postępowań zmierzających do ustalenia uprawnień do świadczeń wychowawczych na podstawie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, w tym m. in.:

a) udzielanie informacji osobom zainteresowanym,

b) przyjmowanie wniosków wraz z wymaganą dokumentacją,

c) rejestrowanie spraw,

d) sprawdzanie wniosków pod względem formalnym, pozyskiwanie brakujących dokumentów od wnioskodawców lub odpowiednich urzędów zgodnie z właściwością,

e) przygotowywanie projektów decyzji i informacji,

f) sporządzanie comiesięcznych list wypłat, przelewów świadczeń wychowawczych,

g) weryfikacja uprawnień do świadczenia po zgłoszeniu przez świadczeniobiorcę zmian, na podstawie zgromadzonej dokumentacji,

h) prowadzenie postępowań w zakresie nienależnie pobranych świadczeń,

  1. sporządzanie sprawozdawczości w zakresie prowadzonych spraw, w tym sporządzanie zapotrzebowania na środki finansowe,
  2. wykonywanie innych zadań przewidzianych przepisami prawa i wynikających z poleceń lub upoważnień p.o. Kierownika Ośrodka.

  1. Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:
  1. Miejsce pracy: siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy, ul. Belwederska 69, 99 – 100 Łęczyca (pierwsze piętro, budynek nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych),
  2. Stanowisko pracy: stanowisko związane z pracą przy komputerze powyżej 4 godz. dziennie i wykorzystywaniem innych urządzeń biurowych, kontakty bezpośrednie i telefoniczne z klientami,
  3. Rodzaj pracy: praca biurowa,
  4. Wymiar czasu pracy: umowa o pracę  - pełen etat,
  5. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych: w miesiącu poprzedzającym datę opublikowania ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łęczycy w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%.

  1. Wymagane dokumenty:

1. list motywacyjny,

2. życiorys – curriculum vitae,

3.  kserokopie świadectw pracy (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem),

4. kserokopie dyplomów potwierdzających wykształcenie (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem),

5. kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem),

6. oświadczenie kandydata:

  1. o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  2. o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  3. o posiadaniu obywatelstwa polskiego oraz o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
  4. o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na stanowisku, na które prowadzony jest nabór,

7.inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem),

8.dokument potwierdzający niepełnosprawność (jeżeli kandydat taki posiada, poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem),

  1. Składanie dokumentów:

1. Miejsce składania dokumentów: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycy ul. Belwederska 69, 99-100 Łęczyca, pokój nr 2,

2. Ostateczny termin składania dokumentów: 26 października 2020r. do godz. 13:00; oferty, które wpłyną do Ośrodka po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

3. Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z podpisem; „Nabór na wolne   stanowisko urzędnicze do spraw świadczeń wychowawczych”.

4.   Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni telefonicznie lub pisemnie o terminie testu i rozmowy kwalifikacyjnej.

5. Dokumenty aplikacyjne kandydata, który zostanie wyłoniony w procesie rekrutacji, zostaną dołączone do jego akt osobowych.

6. Dokumenty aplikacyjne osób, które w procesie rekrutacji zakwalifikowały się do dalszego etapu przechowywane będą zgodnie z instrukcją kancelaryjną.

7. Informacje o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami związanymi z wolnym stanowiskiem, określonymi w ogłoszeniu o naborze.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Łęczycy, Biuletynu Informacji Publicznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy oraz na tablicy informacyjnej
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łęczycy.

            Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej) powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych ( tekst jednolity: Dz. U. z 2018r., poz. 1000 ze zm.), zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych ( tekst jednolity: Dz. U. z 2019r., poz. 1282).

Załączniki:

Informacja o wynikach naboru

Utworzono dnia 30.10.2020, 11:19

Informacja

Utworzono dnia 27.10.2020, 14:03

Oświadczenie II

Utworzono dnia 16.10.2020, 14:13

Oświadczenie I

Informacje

Liczba wyświetleń: 232
Utworzono dnia: 16.10.2020

Historia publikacji

  • 30.10.2020 11:19, Administrator
    Dodanie załącznika: Informacja o wynikach naboru
  • 27.10.2020 14:03, Administrator
    Dodanie załącznika: Informacja
  • 16.10.2020 14:13, Administrator
    Dodanie załącznika: Oświadczenie II